Головна » 2020 » Листопад » 13

"Я дуже хотів би обтерти сльози з очей тих, хто плачуть, потішити кожного, хто сумує, покріпити кожного, хто слабкий чи немічний, уздоровити кожного, хто хворий, просвітити кожного, хто темний! Я хотів би стати всім для усіх, щоби всіх спасти..."(Андрей Шептицький).

З метою вшанування 155-ої річниці народження Андрея Шептицького у 9-10 класах Монастирецької СЗШ І-ІІІ ступенів під керівництвом вчителя історії Вовк Марії Стеранівни проведено урок-конференцію «Андрей Шептицький – духовний провідник українського народу».

Учні розповіли про життя Андрея Шептицького, про багатогранне служіння Митрополита церкві та людям. Яскравим доповненням виступів учителя та учнів стали світлини презентації про діяльність Митрополита Шептицького.

Підсумком уроку стала думка про те , що Митрополит Андрей, без сумніву, — визначний діяч! Не було такої сфери діяльності, якою б він не займався. Страшно уявити, що Україна не мала б його в ХХ столітті. Адже Митрополит Андрей, як свого часу князь Володимир Великий, пізніше Ярослав Мудрий, потім Богдан Хмельницький і Тарас Шевченко, задав вектор розвитку України.

Переглядів: 121 | Додав: ВчительІнформатики | Дата: 13.11.2020 | Коментарі (0)

У рамках тижня української мови 12 листопада, традиційно до Дня української писемності та мови, в Монастирецькій СЗШ І-ІІІ ступенів пройшов І тур ХХІ Міжнародного конкурсу знавців української мови ім. П. Яцика – відомого мецената, який свого часу і започаткував цей турнір мовознавців. Конкурс, який має на меті утвердження державного статусу української мови, піднесення її престижу серед молоді, виховання поваги до культури й традицій українського народу.

Мовний марафон об’єднав учнів 3-11 класів. Виконуючи конкурсні завдання, діти показували не тільки знання граматичного матеріалу, але і самостійність, креативність мислення та здібності в зв’язному мовленні, поглянули на історію свого народу, збагнули роль рідної мови в утвердженні української державності.

У цей день відбувся і лінгвістичний конкурс «Буду я навчатись мови золотої…», у якій змагалися учні 5 та 6 класів: «Дивослово», «Словограй».

Діти з цікавістю виконували найрізноманітніші завдання: від слова утворювали нові слова, розгадували ребуси , редагували речення, розв’язували лінгвістичні задачі, «вели битву» за синоніми, із слів укладали «Заповіт». Працювали групи злагоджено й творчо.

Володіти українською мовою, знати її історію – це обов’язок кожного українця!

Переглядів: 121 | Додав: ВчительІнформатики | Дата: 13.11.2020 | Коментарі (0)