15 лютого християнська Церква вшановує урочистим Богослужінням одне з найбільших свят – Стрітення Господнє. Відзначають його в пам’ять про те, як Свята Діва Марія принесла до Єрусалимського Храму Ісуса Христа на 40-й день після народження.
За народними повір’ями цього дня Зима зустрічається з Весною. Цікаво пройшло відзначення свята Стрітення Господнього у 1 класі Монастирецької СЗШ І-ІІІ ступенів. Учні при безпосередній допомозі свого класного керівника Симів М.В. та батьків підготували і провели дитячий ранок “На Стрітення Господнє”.
Діти зустрічали Весну-красну танцями, поетичними рядками дякували веселій Зимі за свята, що несла в наші домівки, за те, що відпочила Матінка-Земля під її пишними сніговими ковдрами. Тому, мабуть, так мирно Зима погодилась віддати свою владу у руки Весни. Присутні із захопленням дивилися танець Зими та Весни.
Свято завершилося смачним і щедрим частуванням жайворонками, круглими і жовтенькими, як сонечко.
|
День Святого Валентина – дуже ніжне та добре свято, день в який люди відкрито говорять про найбільш прекрасне в світі почуття – любов. В цей холодний лютневий день на душі тепло як ніколи, а повітря заполонили відчуття щастя і романтики. Крім того, день всіх закоханих – чудовий спосіб показати свою любов та турботу, здивувати дорогу тобі людину…
Цікаво і активно пройшли в цьому році заходи до дня Святого Валентина з учнями Монастирецької СЗШ І-ІІІ ступенів . Свято проводили старшокласники. Дітям та вчителям розповіли про історію виникнення свята, як його святкують. А також проводилися різноманітні конкурси, в яких приймали участь всі бажаючі.
Зі старшокласниками проводили свято у вигляді конкурсів для пар, взявши участь в яких вони могли показати, яка пара найцікавіша. А також проводилися конкурси для вболівальників, які активно приймали участь, щоб допомогти своїй парі отримати найбільше балів. Свято пройшло цікаво і весело.
|
Нині робота вчителів-предметників спрямована головним чином на формування націо¬нально-мовної особистості — людини, яка володіє вміннями й навичками вільно, комунікативно вправно користується усіма засобами української мови, термінами й висловами з різних галузей наук, постійно виявляє увагу до культури й естетики. Важлива роль відводиться міжпредметним зв'язкам в освітньому процесі.
Інтегровані уроки спонукають нас, учителів, до творчої роботи у навчанні української мови, літератури, розвивають творчі здібності учнів, дослідницькі вміння й навички, привчають до самостійності, індивідуальної, диференційованої роботи, що допомагає краще засвоїти матеріал, але вимагають збільшення щільності уроку та значної витрати часу на їх підготовку.
Інтеграція в сучасній школі – вимога часу, актуальна для всіх учителів, зацікавлених у формуванні всебічно розвиненої особистості учня, яка цілісно сприймає світ і здатна активно діяти в соціальній та професійній сферах.
Саме тому, вчитель біології Монастирецької СЗШ І-ІІІ ступенів Прокопович Г.Т. використовує ідею такого навчання, оскільки з її методичною реалізацією передбачається досягнення мети якісної освіти, тобто освіти конкурентоздатної, спроможної забезпечити людині самостійно досягти тієї чи іншої життєвої цілі, творчо самостверджуватися в різних соціальних сферах. Протягом тижня вчитель провела цикл інтегрованих уроків: біологія-хімія, біологія-фізика, біологія-інформатика, біологія-література, біологія-англійська мова.
|
З 4 лютого по 8 лютого 2019 р. у Монастирецькій СЗШ І-ІІІ ступенів розпочато тиждень християнської етики під керівництвом Лабай О.Б.
У понеділок 4 лютого, велика шкільна родина зібралася на спільне виконання духовного гімну «Боже великий, єдиний». Також усі присутні склали намірення за твердість віри людей та кращу долю України.
До тижня християнської етики була приурочена виставка літератури і малюнків «Добро врятує світ».
Цікавими та повчальними були конкурси, заочні подорожі, перегляди мультфільмів.
У вівторок 5 лютого було проведено загальношкільну акцію доброти «Віднови життя». Також з учнями 4 класу вчителем християнської етики був проведений урок на тему «Вчимося бути миролюбними» на якому діти у праці в групах змогли дістати докази того, що Ісус Христос є істиною і добротою.
У середу з учнями 5-7 класів провела урок-вікторину на тему «Біблійними стежками» на якому діти у праці в групах навчилися читати і працювати з текстом Святого Письма.
П’ятий день тижня християнської етики у Монастирецькій СЗШ І-ІІІ ступенів. З учнями 2 класу вчителем християнської етики був проведений урок на тему «Земля мого роду». Також цього дня шкільна родина зібралася на спільну поминальну молитву за Небесну сотню і погиблих воїнів АТО під проводом духовного наставника о. Віталія. Усі присутні склали намірення за твердість віри людей та кращу долю України.
Виховання як процес — це закладення певної системи цінностей у свідомість дітей. І залежно від виховання формується характер, світогляд, пріоритети. Тому дуже важливим є те, чим керуються вчителі, яким довірено закладати такі цінності нашим дітям. Адже навчити читати, писати, рахувати не складає особливих труднощів. Значно важче навчити дітей послуху, поваги до батьків, терпіння, прощення, толерантності, взаєморозуміння, милосердя, любові до Бога і ближнього, ввічливості, чесності, співчутливості. Ось тому до безпосередньої роботи з учнями школи покликане і духовенство. З допомогою таких заходів дітям і молоді легше прищепити ті особливі моральні християнські цінності, з якими вони будуть йти впродовж цілого життя, щоб залишитися істинним християнином чи просто – людиною.
|
У різні куточки світу закинула їх доля. Все рідше вони мають змогу спілкуватись один з одним. Та є в календарі день, коли злітаються випускники із різних куточків землі до своєї рідної школи.
Так, 9 лютого 2019 року в Монастирецькій СЗШ І-ІІІ ступенів відбулася зустріч із випускниками минулих років.
Під час проведення традиційного святкового концерту кожен із присутніх мимоволі поринув у безтурботні шкільні будні, а у «живій» розмові з класними керівниками уявно пережив ще раз найяскравіші (позитивні, та не дуже) моменти навчання.
Життя - наче потяг. Зупинка під назвою "Школа", а далі - у кожного свій маршрут, свої життєві далі і зупинки, свої пасажири, свої болі й тривоги, радощі й успіхи, та в усіх випускників школи була спільна зупинка. І хоч немає станції, де приймають у минуле поїзди, та на зупинці під назвою «Школа» завжди їм раді.
Не забувайте рідної школи, повертайтеся сюди знову і знову, адже тут радітимуть вам завжди, навіть, якщо ви вже дорослі
|
29 січня 101 – річниця бою під Крутами – подія, яка набула для українського народу символічного значення. Крути стали легендою, символом героїзму та жертовності молодого покоління в боротьбі за незалежну Україну.
До річниці бою під Крутами в Монастирецькій СЗШ І-ІІІ ступенів у 10 класі пройшов урок-конференція «Пам’ятаємо Крути. Крути як відродження українства» Вчитель історії Вовк М.С. розповіла про подвиг студентів під Крутами, обговорювала події, пов’язані з боротьбою українського народу за свою незалежність протягом останнього тисячоліття, ознайомила з історичними документами, що стосуються подій під Крутами. У ході виступів було звернуто увагу на базові цінності українського суспільства, осмислення непростого досвіду державотворення, вшанування героїзму подій під Крутами.
У шкільній бібліотеці діяла книжкова виставка «У думці – знову тліє бій у Крутах».
Проведення подібних заходів сприяє вихованню національно-патріотичної свідомості учнів, формуванню рис громадянина української держави, глибокої поваги та любові до Батьківщини, дає можливість поглибити знання про історичні події під Крутами та відчути їх значення у сьогоденні, а також спонукає до поглибленого вивчення історії та культурних надбань нашого народу.
| |